sejfy domowe

sejfy domowe do gotówki drobiazgów ale także i pamiątek

Sejfy domowe to sejfy z reguły bez klasy bezpieczeństwa, proste konkstrukcje chroniące przed amatorem próbującym ukraść zawartość. Na pewno lepsze będą sejfy antywłamaniowe, nawet gdy myślimy tylko o przechowywaniu domowych wartościowych rzeczy. Pamiętaj, że nie wszystkie sejfy domowe posiadają kasę bezpieczeństwa. Klasa bezpieczeństwa to nic innego jak potwierdzenie przez jednostkę je testującą czy dany sejf spełnia odpowiednie normy bezpieczeństwa w przechowywaniu przedmiotów wewnątrz, a tego często nie mają najtańsze sejfy.

Gdzie najchętniej ukrywamy sejfy domowe?

Z reguły sejfy chowane są w meblach takich jak szafa. jednak najczęstszym wyborem jest przymocowanie ich kołkami rozporowymi lub tak zwanymi kotwami. Dodatkowo przestrzeń między ścianką a sejfem często zalewa się betonem tak by ta warstwa wynosiła minimum 10 cm. Oczywiście mówimy tu o praktykach często stosowanych, nie o wymaganiach jakie stawiają producenci. W zupełności wystarczy przytwierdzenie do ściany, czy do podłogi kołkami rozporowymi i mamy dużą pewność że takiego sejfu nikt nie będzie w stanie wynieść wraz z zawartością.

sejfy domowe i gotówka to najczęstsze połączenie

Częstym miejscem montażu sejfów domowych są duże szafy, komody. Trudno się dziwić że takie miejsce jest najczęściej wybierane, ponieważ sejf taki łatwo zamontować i przy okazji przykryć jakimiś ciuchami lub pudełkami. Sejfy domowe często są wmurowywane do podłogi lub ściany. Taki sposób mocowania dodatkowo zabezpiecza sejf i jego zawartość przed wyniesieniem w całości. W zasadzie sposób montażu sejfu zależy od tego jaki sejf wybierzesz. Bardzo dobrym rozwiązaniem są domowe sejfy podłogowe. Jeżeli jesteś na etapie projektowania domu warto pomyśleć o takim sposobie przechowania przedmiotów.

Sejfy domowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Na pierwszym miejscu zweryfikuj miejsce w którym twój sejf będzie montowany. Nie każdy sejfy nadadzą się do montażu w twoim pomieszczeniu. Może okazać się że nie będziesz miał go gdzie zakotwiczyć. Dlatego jest ważne to, aby przemyśleć miejsce montażu przed zakupem. Drugą sprawą jest kwestia bezpieczeństwa, a dokładnie to czy dane sejfy mają certyfikaty. Certyfikaty oznaczają że dane sejfy zostały zatwierdzone przez instytucje do tego uprawnione, mają po prostu zgodność z normami określającymi dany stopień bezpieczeństwa na wypadek włamania.

Często jest tak, że początkowo planujesz umieścić tylko trochę gotówki, lub na przykład ważne dokumenty. Szybko okazuje się jednak że w sejfie brakuje już miejsca. Dlatego zastanów się dwa razy, zanim podejmiesz decyzję o zakupie najmniejszego z możliwych. W wielu wypadkach dokładając 10 do 20% wartości możesz kupić sporo większy sejf. Wtedy unikniesz problemu demontażu starego sejfu, kupowania i montażu nowego, większego.