sejfy antywłamaniowe

sejfy antywłamaniowe to bezpieczne rozwiązania zobacz dlaczego

Czy sejfy antywłamaniowe są jednocześnie ognioodporne? Niekoniecznie. Sejfy ognioodporne jak już wskazaliśmy nie muszą mieć nadanej klasy bezpieczeństwa, a takie mają właśnie sejfy antywłamaniowe. Zatem jak poznać, czy dany sejf może nosić miano tego odpornego na włamanie? Na co trzeba zwrócić uwagę? Jaki sejf kupić, by zawartość była bezpieczna?

Sejf jaki chcesz kupić, a jaki warto kupić to często dwie odrębne kwestie. Sprecyzuj co będziesz w nim przechowywał, gdzie go zamontujesz, a nawet taką rzecz jak kto będzie korzystał z niego oprócz Ciebie.

Zatem do domowego użytku, do przechowywania wartościowych błyskotek, większych sum gotówki doskonale nada się sejf skrytka, która może być wolnostojąca lub montowana na stałe. Celuj w taki, który ma dwa rodzaje zamków, ten mechaniczny na klucz i np. cyfrowy.

Co innego, gdy oprócz wartościowego dobytku masz w domu broń. Ją też musisz odpowiednio przechowywać. Porozmawiaj z konsultantem w temacie wyboru sejfu na broń, dużo potrzebnych informacji możesz nie wiedzieć, a on naświetli Ci problemy, które zdeterminują Twój wybór.

Na jakie sejfy antywłamaniowe zwrócić uwagę? Jak dokonać wyboru?

Przede wszystkim przemyśl ile rzeczy wartościowych będziesz chciał przechowywać, bo szybko może okazać się że po dobrej inwentaryzacji w domu znajdzie się dużo więcej przedmiotów które chciałbyś uchronić przed uszkodzeniem czy po prostu kradzieżą. Niestety bardzo często jest tak że już po krótkim czasie sejfy okazują się za małe we wnętrzu.

Jeśli chodzi o sejfy antywłamaniowe, to bezpieczeństwo też jest ważne, dlatego w związku z trudnymi czasami, gdzie dochodzi do coraz większej ilości włamań i kradzieży zdecyduj się na sejf z lepszą ochroną mienia. Często różnica w cenie będzie niewielka, a certyfikowany sejf na pewno w przypadku włamania spełni lepiej swoją rolę. Co ważniejsze bez problemu ubezpieczysz jego zawartość, bo tylko takie sejfy ubezpieczyciele biorą pod uwagę.

sejfy antywłamaniowe z bezpiecznymi zamkami elektronicznymi

Czy sejfy antywłamaniowe są potrzebne?

Oczywiście nie musisz kupować takiego sejfu, ale weź pod uwagę, że jeżeli przechowujesz w domu cenne przedmioty to warto go po prostu mieć. Sejfy to jedne z lepszych zabezpieczeń jakie możesz zamontować w domu nie ponosząc specjalnie dużych wydatków w odniesieniu do ewentualnych strat finansowych. Przy okazji tematu posiadania sejfu w domu jest jeszcze jeden aspekt o którym zapominamy. Jest to ryzyko pożaru które zawsze występuje w bloku, czy w domu jednorodzinnym. Kupując ognioodporny i wodoodporny sejf chronisz swoje przedmioty w razie wybuchu pożaru, czy w przypadku przypadkowego zalania przez sąsiada.