Kasety ognioodporne – charakterystyka

Kasety ognioodporne służą do przechowywania przedmiotów nieodpornych na bezpośrednie działanie ognia, czy wysokiej temperatury oraz płynów różnego rodzaju, w tym wody.

Tam gdzie pojawi się ogień, np. w wyniku większego pożaru całego pomieszczenia, czy miejscowego np. szafki meblowej na pewno będzie choć krótkotrwale wysoka temperatura. Jeśli zatem przedmiotu nie zniszczy bezpośrednio ogień, to może trawle je uszkodzić nieodpowiednia dla nich temperatura. Tak może się stać z gotówką, ważnymi dokumentami, ale także nośnikami danych jak np. pendrive, czy dysk twardy lub płyta CD wykonana przecież z poliwęglanu pokrytego warstwą aluminium.

Nawet jeżeli krzywdy przechowywanym przedmiotom nie wyrządzi temperatura, to istnieje spora szansa, że dokumenty zostaną zniszczone w wyniku gaszenia pożaru. Nie tylko papier jak weksle, umowy, czy gotówka, ale i elektronika nie lubi wody, czy środków gaśniczych. Choć istnieje spora szansa, że dane z nośników odzyskamy działajmy zawsze zgodnie z powiedzeniem iż lepiej zapobiegać niż leczyć. Każdy zgodzi się, że lepiej wydać daną kwotę na początku, niż potem, w przypadku losowych zdarzeń z nadzieją, że uda się przywrócić to co stracone.

Kasety ognioodporne i ich klasy bezpieczeństwa

Kasety ognioodporne zdadzą egzamin w domu jak i w firmie, gdzie możesz w nich bezpiecznie przechowywać cenne np. dla procesu produkcji dane, czy po prostu firmowe dokumenty. Dla domowników cenne będą z pewnością niektóre pamiątki, a na pewno dobra jak biżuteria, zegarki, czy po prostu gotówka. Nie każdy ufa bankom, a kasety ognioodporne to doskonały sposób na przechowywanie domowych finansów. Jeśli nie kasety wybierz sejfy.

Kasety ognioodporne jakie można dzisiaj kupić to rozległy temat. Warto sprawdzić co aktualnie oferują producenci. Do wyboru mamy różne rodzaje zamków od znanych wszystkim mechanicznych po zamki elektroniczne, w tym także biometryczne.

Dodaj komentarz